Menu

00

Szezlączka - rękodzieło, pomysły, inspiracje Szezlączka - rękodzieło, pomysły, inspiracje Szezlączka - rękodzieło, pomysły, inspiracje Szezlączka - rękodzieło, pomysły, inspiracje Szezlączka - rękodzieło, pomysły, inspiracje Szezlączka - rękodzieło, pomysły, inspiracje Szezlączka - rękodzieło, pomysły, inspiracje

czwartek, 5 września 2013

Decoupage na start 3 - produkty firmy Nerchau

Jak zapowiadałam jakiś czas temu, polski dystrybutor Corex So. z o.o. zaproponowała mi przetestowanie kilku produktów niemieckiej firmy Nerchau. Otrzymałam od nich paczuszkę z farbami, lakierami i brokatowym linerem. 


Zatem zgodnie z prośbą kilka słów o każdym z produktów :) 

Farby akrylowe matowe z serii Hobby Studio 20 ml:
w zestawie kolorów 6 szt.:  biały, żółty, zielony, niebieski, czerwony i czarny. Konsystencja - od bardzo gęstych do rzadszych. W zależności od tego jaki kolor otworzyłam. Odcienie bardzo mi się podobają, choć ja wolę pracować na farbach o rzadszej konsystencji. Farby dobrze się miesza i rozprowadza. Wykorzystałam je m.in. w bażantowym zegarze.                              Ocena od 1-10? ==> 7

Klej do decoupage Haftgrund 250 ml:
Konsystencja: żelowaty (nie super rzadki, ale też nie super gęsty). Bardzo dobrze klei się nim serwetki na wszystkich powierzchniach. Dzięki swojej konsystencji serwetka nie wchłania tyle wody, dzięki czemu w czasie pracy nie powstaje tyle zagniotek, co w przypadku klejów do rozcieńczania w wodzie. Zauważyłam jednak, że przed aplikacją tym klejem pędzel dobrze jest zamoczyć w wodzie i powtarzać tę czynność co kilka jego "zamoczeń" w kleju. Dzięki temu włosie pędzelka będzie cały czas plastyczne i nie poskleja się. Jedyną wadą jest tylko to, że przez te konsystencję szybko go ubywa :p Produkt polecam.
Zapach: delikatny, nieodurzający. 
Ocena od 1-10? ==> 9


Lakier akrylowy Klarlack 250 ml:
Bezbarwny, błyszczący. Lakier aplikuje się bardzo dobrze. W zasadzie, dla mnie nie różni się on niczym od lakierów, które używam. Jest wodoodporny, wytrzymały na ścieranie. Można go stosować na wszystkich dekorowanych powierzchniach.
Czas schnięcia (na dotyk): nie sprawdzałam.
Zapach: brak.
Produkt mogę polecić z całą stanowczością. 
Ocena od 1-10? ==> 10
Lakier akrylowy do spękań Klarlack 250 ml
Bezbarwny lakier, którym wykonuje się imitację spękań powierzchni. Aplikuje się go pomiędzy dwiema warstwami farb o najlepiej kontrastujących odcieniach. 
Zapach: brak.
Nie wypróbowałam go jeszcze, bo najpierw muszę opanować technikę spękań, która do najłatwiejszych nie należy ;p Jeśli coś mi już wyjdzie to postaram się z wami podzielić opinią w tym temacie :)
Ocena od 1-10? ==> ...Glitter Liner z brokatem:
To brokatowa farba akrylowa z wąskim aplikatorem. Dzięki temu uzyskuje się piękny, błyszczący i optyczny efekt 3D ! Można nim malować na każdej powierzchni: papier, tektura, drewno, ceramika, naczynia gliniane, szkło, metal, tworzywa sztuczne i tkaniny. Glitter Liner można łączyć z akrylowymi farbami serii Hobby, farbami do malowania na szkle (Window Art), tkaninach (Textile Art). 
Dostępność kolorów: czerwony, różowy, niebieski, zielony, zielony fosforyzujący, złoty, srebrny, antracytowy, iryzjący, hologram.
Aplikując Liner na dekorowaną powierzchnię uzyskałam linię na poły brokatową na poły białą... Zaskoczyło mnie to początkowo. Ale po jakimś czasie biały kolor wysechł i zniknął pozostawiając jedynie piękny brokatowy odcień. Produkt polecam! Jest rewelacyjny. Nadaje się idealnie do dekorowania ozdób świątecznych, zwłaszcza bożonarodzeniowych :)
Czas schnięcia: szybki (nie sprawdzałam z zegarkiem ;p) ale po chyba 20 min było już suche na dotyk.
Zapach: brak
Ocena od 1-10? ==> 10


Ogólna ocena produktów Nerchau - jestem zadowolona z efektów użytkowania tych produktów. Uważam, że dobrze sprawdziły się do techniki decoupage.

~ ~ ~
W tej serii napisałam również:

4 komentarze:

 1. Piękna kolekcja:) Aniu, ja robiłam te mydełka na swój sposób - serwetkę przyklejałam na Wikolu rozcieńczonym z wodą, a później po każdym wyschnięciu aplikowałam miksturkę około 8 razy. Nie wiem czy szybko się nie zmywa, ponieważ wszystkie mydełka rozdałam i nie miałam okazji wypróbować, ale po kilkakrotnej aplikacji kleju widać, że motyw z serwetki zatapia się w mydełku, więc jest szansa, że szybko się nie zmyje:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. dość ciekawe produkty ;) my ogólnie używamy głównie z pentartu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam :) Ja również mam zamiar testować te produkty :) wyglądają na profesjonalne i myślę, że takie będą.. Pozdrawiam ciepło i zapraszam do siebie... artulka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja także własnie ruszyłam z testowaniem:) Na razie kolor czarny:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...